Wymóg stosowania skrzynek hydrantowych

Skrzynki hydrantowe są elementami wymaganymi prawnie na terenie bardzo wielu obiektów- zarówno hydranty wewnętrzne jak i zewnętrzne umieszcza się w przestrzeni po to, aby zapewnić straży pożarnej dostęp do wody na wypadek konieczności gaszenia pożaru. Jest to bardzo ważne, gdyż w sytuacji kryzysowej dostęp do wody może zadecydować o czyimś życiu, a także o wielkości ewentualnych strat materialnych, jakie mogą pojawić się w konsekwencji pożaru na terenie obiektu.

O powodzeniu akcji pożarniczej często decyduje ilość dostępnej wody oraz ciśnienie w hydrancie. Dlatego też w tak wielu miejscach, gdzie znajdują się hydranty, konieczne jest oszacowanie wydajności poboru wody z sieci tak, aby w razie konieczności można było skorzystać z wody płynącej z hydrantu. Tymczasem, kiedy hydrant nie jest użytkowany, powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony i do tego celu służy właśnie skrzynka hydrantowa, bardzo często utrzymana w kolorystyce białej lub czerwonej, metalowa skrzynka z odpowiednim oznaczeniem swojej zawartości.

 

Skrzynki, które dobrze zabezpieczają zawartość

 

Niepozorna skrzynka metalowa tak naprawdę jest wykonywana z wysokiej jakości metalu- stali ocynkowanej- odpornego zarówno na korozję jak i na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z tego też względu może służyć zarówno do hydrantów zlokalizowanych wewnątrz budynku, jak i tych znajdujących się na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki można dostać się w razie potrzeby do węża, jaki znajduje się wewnątrz skrzynki hydrantowej- jest to kwestia kluczowa regulowana przez normy oraz przepisy prawne. Może to być otwieranie i zamykanie z użyciem specjalnego dzioba głowicy topora strażackiego lekkiego. Szafki charakteryzuje prosty, minimalistyczny i uniwersalnie stosowany design, gdzie estetyka idzie w parze z koniecznością dopilnowania wszelkich najważniejszych aspektów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *