Zawsze lepiej jest zapobiegać zepsuciu się konkretnego elementu niż potem ponosić konsekwencje jego niespodziewanej naprawy, która jednocześnie może się wiązać z przymusowym przestojem w funkcjonowaniu firmy.

A nikt nie lubi zmian w planowaniu produkcji, co może powodować brak możliwości wywiązania się z danego zobowiązania w odpowiednim terminie. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że walki i walce bardzo często można z powodzeniem poddać procesowi regeneracji- ich naprawa jest więc możliwa do przeprowadzenia i nie trzeba wymieniać za każdym razem tych elementów na całkiem nowe egzemplarze. Kolejną istotną rzeczą jest jednak to, aby rdzeń walca pozostał nienaruszony. Inne jego elementy- jak chociażby zatroszczenie się o jego odpowiednie pokrycie czy szlifowanie- można przeprowadzić korzystając z usług firmy, która się w takich zadaniach specjalizuje.

Jedną z takich firm, które posiadają ogromne doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w tym temacie jest Grupa Hannecard. Przedsiębiorstwo to oferuje możliwość przeprowadzania regularnych przeglądów, co jest dobrą opcją na przyszłość, gdyż zapobiega nieprzewidzianym awariom, które mogłyby się wydarzyć W ramach szczegółowej diagnostyki można liczyć na wykonanie pomiaru zużycia danego elementu, aby ocenić, czy jego regeneracja w danym momencie jest konieczna. Jeśli się okaże, ze tak, naprawa walców może zostać od razu zaplanowana w czasie. Do takiej naprawy możemy się odpowiednio przygotować organizując pracę na hali we właściwy sposób.

 

Jak ocenić, czy dana powłoka dobrze sprawdza się w praktyce? Takie badanie również można wykonać

 

Najlepiej zacząć od wysunięcia wniosków odnośnie tego, jak funkcjonują na co dzień konkretne wałki w obrębie naszego zakładu. Sami będziemy wiedzieli, czy pracują wydajnie i czy jesteśmy z nich zadowoleni. Szybkie zużywanie się powłok lub ich nierównomierne ścieranie się mogą świadczyć o tym, że takim wałkiem trzeba się zająć, aby podnieść jego wydajność pracy. Podczas wykonywania przeglądu, specjaliści mogą też wykonać specjalistyczne badanie oceniające jakie parametry ma dotychczas stosowana powłoka.

Mając już taki punkt wyjścia można oszacować, co w takiej mieszance można zmodyfikować, aby powłoka lepiej była dostosowana do funkcji, jaką ma spełniać. Taki pomiar składu mieszanki umożliwia też jej dokładne odtworzenie w momencie, kiedy klientowi bardzo mocno zależałoby na tym, aby nowa powłoka była taka sama jak stara. Podczas przeglądu możemy uzyskać wiele interesujących informacji odnośnie najnowszych technologii stosowanych w praktyce. Firma w oczywisty sposób może z tego skorzystać, jednakże największą zaletą takich przeglądów jest fakt, że pozwalają na czas zaradzić ewentualnym usterkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *